Kursy
"Mowa jest srebrem, a milczenie złotem."

Program Atrakcyjni Zawodowo

18.11.2009

Atrakcyjni Zawodowo to projekt Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach, realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w partnerstwie z Cechem Rzemiosł Różnych w Raciborzu.

Atrakcyjni Zawodowo

Projekt skierowany jest do 150 pracujących osób dorosłych zameldowanych na terenie województwa śląskiego, zatrudnionych na podstawie umowy o pracę (miejsce pracy - województwo Śląskie), powołania, wyboru, mianowania i umów cywilnoprawnych. Uczestnikami projektu mogą być osoby wykonujące zawód fryzjera, które z własnej inicjatywy są zainteresowane uzupełnianiem lub podwyższeniem dotychczasowych kwalifikacji zawodowych, jak i dla osób o zdezaktualizowanych kwalifikacjach, które chcą polepszenia swoich szans na rynku pracy. Projekt kierowany jest przede wszystkim do osób zatrudnionych w sektorze mikro i małych przedsiębiorstw. Realizacja projektu potrwa od 1 września 2009 roku do 31 sierpnia 2011 roku.

Projekt realizowany jest w dwóch cyklach szkoleniowych przeprowadzonych w modułach.
W cyklu pierwszym szkolenia będą odbywały się w grupach 10-osobowych. Będą to szkolenia jednodniowe realizowane w salonach fryzjerskich. W ramach pierwszego cyklu zostaną przeprowadzone następujące moduły szkoleniowe:

1. Moduł I - Fryzury wieczorowe na włosach krótkich - celem szkolenia będzie nabycie umiejętności kreatywnego tworzenia fryzur przez uczestników szkolenia podczas prezentowanych pomysłów przez Instruktora fryzjerstwa.

2. Moduł II - Fryzury wieczorowe na włosach długich - celem szkolenia będzie poznanie nowych technik upinania włosów (koki), które mają sprostać potrzebom klienta poszukującego indywidualnych rozwiązań.

3. Moduł III - Techniki koloryzacji włosów - moduł prowadzony przez Instruktora fryzjerstwa Wella. Szkolenia ma na celu przedstawienie ciekawych i oryginalnych sposobów koloryzacji zgodnie z nowymi trendami mody.

W drugim cyklu szkolenia będą odbywały się w grupach 30-osobowych w odpowiednio przystosowanych salach do zajęć praktycznych. Cykl drugi poświęcony będzie tematyce:

1. Moduł I - Definicje strzyżeń damskich - 3 stopnie. Szkolenia teoretyczne i praktyczne będą polegały na prezentacji przykładów strzyżeń damskich na modelach w wykonaniu złotej medalistki Mistrzostw Świata oraz pracy uczestników projektu z modelami, podczas których będzie prowadzona mini sesja zdjęciowa z prezentacji wykonanych fryzur. Szkolenie będzie trwało 6 dni.

2. Moduł II - Definicje strzyżeń męskich - 2 stopnie. Szkolenie będzie obejmowało zajęcia teoretyczne i praktyczne wymagające pracy z modelami. Moduł ten będzie trwał 2 dni.

Udział we wszystkich modułach szkoleniowych jest obowiązkowy i jest realizowany w weekendy. Uczestnicy szkolenia mają zapewnione w czasie szkoleń wyżywienie, materiały dydaktyczne niezbędne do przeprowadzenia szkolenia jak również zwrot kosztów za dojazd w obie strony (dla uczestników mieszkających poza miastem, w którym odbywają się szkolenia). Dodatkowo projekt zakłada ugruntowanie specjalistycznej wiedzy uczestników, zdobycie nowych umiejętności praktycznych, wzrost świadomości z korzyści planowania kariery zawodowej oraz zwiększenie dostępu do szkoleń zawodowych.
Po zakończeniu każdego z modułów uczestnicy uzyskają certyfikaty potwierdzające udział w poszczególnym module szkoleniowym.

Więcej informacji na stronie Izby Rzemieślniczej w Katowicach www.atrakcyjnizawodowo.pl