"Celem kształcenia jest przygotowanie młodych by uczyli się sami przez całe życie"
Robert Maynard Hutchins

Jubileusz 70-Lecia Cechu Rzemiosł Różnych w Raciborzu

25 września 2015 r.  Cech obchodził Jubileusz 70 Lecia. Uroczystości Jubileuszowe  odbyły się w Pałacyku Rafko w Raciborzu.

W ramach obchodów Jubileuszowych zasłużeni raciborscy rzemieślnicy członkowie Cechu RR w Raciborzu wyróżnieni zostali odznaczeniami rzemieślniczymi - wszystkie odznaczone osoby wymienione są w zakładce ZASŁUŻENI.

Uroczystość zaszczycili znamienici goście w osobach Pana Prezesa Izby Rzemieślniczej w Katowicach prof Jana Klimka, Starosty Raciborskiego Ryszarda Winiarskiego i Prezydenta Raciborza Mirosława Lenka.

Honorowy patronat na Jubileuszem objął Premier Jerzy Buzek oraz Starosta Raciborski Ryszard Winiarski.

20 września 2015 r. (niedziela) o godzinie 10:30 w Kościele pw Świętego Jana Chrzciciela w Raciborzu odbyła się  się Jubileuszowa Msza Święta.

W dniu obchodów Jubileuszu miałą miejsce  uroczysta promocja książki „Rzemieślnicza Firma rodziną silna” wydanej na okoliczność 70-Lecia Cechu Rzemiosł Różnych w Raciborzu.

„W opowieściach nie znajdziecie Państwo cyfr, statystyk czy analiz „co pomaga a co szkodzi?”, zanurzycie się natomiast w piękne, wzruszające i autentyczne historie sięgające czasem początków XX wieku”

(fragment słowa wstępnego do książki)

Poniższe zdjęcia wykonał rzemieślnik, wieloletni członek Cechu w Raciborzu Pan Maciej Kuska http://www.fototkacz.pl/