"Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia"

Dnia 17 kwietnia 2015 roku w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu odbyła się XXII Wielka Gala Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach. W uroczystej imprezie udział wzięło 2000 gości: rzemieślnicy, przedsiębiorcy oraz przedstawiciele samorządu gospodarczego i terytorialnego.

Podczas gali wręczono nagrodę Rzemieślnika Roku, którą otrzymał Lech Wietrzyk z Żor, właściciel P.H.U Complex. Rozdano także statuetki „Firma z Jakością” , „Firma z Przyszłością”, "Wiarygodny Lider Biznesu" oraz statuetki i odznaczenia specjalne.

Cech Rzemiosł Różnych w Raciborzu reprezentował Pan Adrian Perszel właściciel Firmy Ogólnobudowlanej PER-BUD z Raciborza, który otrzymał statuetkę „Firma z Jakością”.

Laureaci Konkursu to firmy, reprezentujące nasze województwo jak i cały kraj w dziedzinie gospodarki oraz rzemiosła. Ich nagrody to dowód na to, że nasz region  dysponujemy znacznym potencjałem gospodarczym oraz dużymi możliwościami rozwojowymi.

Gwiazdą wieczoru był zespół „Czerwone Gitary”, obchodzący 50 lecie swojego istnienia. Wystąpił także Marcin Jajkiewicz i Piotr Pręgowski, znany z serialu „Ranczo”, który rozbawił publiczność do łez. Swoim występem imprezę uświetnił również Zespół Śląsk.