"Wczoraj to już historia, jutro to tajemnica, dzisiaj to dar losu."
Przysłowie firmowe

20.11 kategoria: Brak kategorii
Konkurs dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych pn. „Młodzieżowy Lider Biznesu 2015”

Konkurs obejmuje zagadnienia z zakresu przedsiębiorczości, ekonomii, finansów oraz biznesu i ma za zadanie promocję przedsiębiorczości wśród młodzieży.
W tym roku Konkurs odbędzie się na następujących obszarach:

• powiat M. Żory oraz gmina Pawłowice,
  • powiat M. Jastrzębie-Zdrój,
  • powiat raciborski,
  • powiat rybnicki i powiat M. Rybnik,
  • powiat wodzisławski

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął prof. Jerzy Buzek.

W ramach Konkursu po trzech etapach z każdego obszaru wyłoniony zostanie zwycięzca na poziomie lokalnym, który weźmie udział w zmaganiach w czwartym etapie na poziomie regionalnym i walczył będzie o nagrodę główną oraz tytuł „Młodzieżowego Lidera Biznesu 2015”.

Poszczególne etapy Konkursu obejmują:
I etap: test jednokrotnego wyboru, 12 osób z najwyższą ilością punktów przechodzi do etapu drugiego.
II etap: przygotowanie pracy projektowej indywidualnie przez każdego uczestnika, do trzeciego etapu przechodzi 5 osób, które uzyskają najwyższą punktację łączną z pierwszego i drugiego etapu.
III etap – będzie przebiegał w dwóch częściach: prezentacja projektu oraz odpowiedź na dwa wylosowane pytania otwarte. Zwycięzcy przechodzą do czwartego, regionalnego etapu.
IV etap – finał – będzie przebiegał również w dwóch częściach: prezentacja projektu oraz odpowiedź na dwa wylosowane pytania otwarte.

Zgłoszenia do pierwszego etapu Konkursu przyjmowane będą od 20 listopada do 4 grudnia 2014 roku na formularzu zgłoszeniowym dostępnym na stronie internetowej www.zorig.zory.pl w zakładce MLB.

Finaliści Konkursu otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe. Nagrodą główną w całym Konkursie będzie iPad Apple 3 32GB oraz bezpłatny semestr na wybranym kierunku studiów w Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej w Katowicach. Dla pierwszych 5 miejsc w każdym z powiatów również przewidziano atrakcyjne nagrody.
Zryczałtowany podatek dochodowy w wysokości 10% nagrody głównej pokryje Główny Sponsor.
Głównym Sponsorem tegorocznej edycji Konkursu jest Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.