"Nawet najlepszemu piekarzowi chleb się czasem nie uda"

XII Ogólnopolski Konkurs wiedzy o zasadach bezpieczeństwa i higieny pracy rozstrzygnięty

15 maja 2012 r. w Pałacu Chodkiewiczów w Warszawie odbył się XII finał ogólnopolskiego konkursu wiedzy o zasadach bezpieczeństwa i higieny pracy dla uczniów z zakładów rzemieślniczych.
Celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy z zakresu podstawowych przepisów prawnej ochrony pracy oraz zasad bezpieczeństwa i higieny pracy wśród uczniów zawodu w rzemiośle. Jest on adresowany do uczniów rzemiosła, praktykę u rzemieślników.

O tytuł lidera walczyło 48 uczniów z zakładów rzemieślniczych z 24 izb.
Zwycięzcą XII edycji ogólnopolskiego konkursu wiedzy o zasadach bhp dla uczniów zakładów rzemieślniczych został Damian Łuczak, uczeń w zawodzie murarz z terenu Izby Rzemieślniczej w Opolu. Dwa kolejne miejsca zajęły: Magdalena Drozd, ucząca się zawodu fryzjerskiego z Lubinia i Angelika Zagórowicz pobierająca naukę w zawodzie sprzedawca z Izby słupskiej.

Vanessa Polok, uczennica w zawodzie fryzjer, reprezentująca Izbę Rzemieślniczą w Katowicach, pobierająca naukę w Zakładzie Fryzjerskim „OLYMP” Bernarda Korzonka zajęła 6 miejsce.

Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe, ufundowane przez organizatorów i partnerów konkursu. W gali wręczenia nagród m.in. uczestniczyli: Jadwiga Parada, przedstawiciel Departamentu Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego MEN, Zbigniew Żurek, wiceprzewodniczący Rady Ochrony Pracy przy Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej, Małgorzata Kwiatkowska, zastępca Głównego Inspektora Pracy, Maciej Prószyński, Dyrektor Generalny ZRP.