"Talent jest jak kawałek szlachetnego ale surowego metalu; dopiero silna praca go obrobi i wartość mu wielką nadaje."

XXXI Ogólnopolska Pielgrzymka Rzemiosła Polskiego na Jasną Górę

Uprzejmie informujemy, iż 24 czerwca 2012 r. (niedziela) odbędzie się XXXI Pielgrzymka Rzemiosła Polskiego na Jasną Górę. Zgodnie z decyzją Krajowej Rady Duszpasterskiej Rzemiosła organizatorem jest Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach.

Serdecznie zapraszamy do udziału w pielgrzymce wszystkich rzemieślników z rodzinami.

Zainteresowane osoby prosimy o kontakt z biurem Cechu.

Program pielgrzymki:

9:45    Zbiórka uczestników pielgrzymki (Aleja Henryka Sienkiewicza, przed Szczytem Jasnogórskim)
10:00    Wprowadzenie Starszyzny Cechowej oraz Pocztów Sztandarowych przez Ojca Jana Golonkę
10:30    Uhonorowanie mistrzów rzemiosła oraz uczniów (na Szczycie Jasnogórskim)
11:05    Złożenie kwiatów pod pomnikiem Bł. Jana Pawła II
11:15    Msza Święta koncelebrowana przez Ks. Arcybiskupa Wiktora Skworca – Metropolitę Katowickiego
13:15    Przejście ze sztandarami przed Obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej

W tym roku pielgrzymom – rzemieślnikom, ich rodzinom, osobom bliskim, pracownikom oraz innym osobom związanym z naszym środowiskiem towarzyszyć będzie po raz pierwszy w historii Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny. Uroczystość uświetni również górniczy zespół wystawiony przez Katowicki Holding Węglowy S.A.