"To, co jest za tobą i to, co jest przed tobą, blednie w porównaniu do tego, co tkwi w tobie"

Projekt „Szkolenie zawodowe – droga do sukcesu"

Projekt „Szkolenie zawodowe – droga do sukcesu” realizowany w ramach programu Leonardo da Vinci. Projekt polegał na tygodniowej wymianie doświadczeń pomiędzy partnerem polskim - Izbą Rzemieślniczą w Katowicach a partnerem hiszpańskim - Sociedad de Desarrollo Santa Cruz nt. kształcenia zawodowego.

Wymiana doświadczeń odbywała się w dniach 25 – 29.10.2010r., a miejscem wyjazdu było Santa Cruz na Teneryfie. W projekcie brało udział 20 osób bezpośrednio związanym z kształceniem i szkoleniem zawodowym. Decyzją Komisji Kwalifikacyjnej do projektu zakwalifikowane zostały dwie osoby z Cechu Rzemiosł Różnych w Raciborzu.

Celem wymiany było:

- poznanie zakresu działalności obu partnerów,

- poznanie tradycji szkoleniowych partnera oraz miasta Santa Cruz i Katowice,

- wyróżnienie dominujących branż w polskim i hiszpańskim rzemiośle,

- przedstawienie specyfiki szkoleniowej obu partnerów,

- wymiana doświadczeń - główne problemy stojące przed polskimi i hiszpańskimi szkoleniowcami.